/rss" />
موران
رصد و نقد ،دفاع از حقانیت و آبادانی

امام جمعه مشهد گفت: خبرگان، ناظر بر عملكرد رهبری نیستند چون رهبر ولی همه است و خبرگان نمی توانند بر عملكرد ولی خود نظارت كنند.

آیت الله سید احمد علم الهدی شامگاه چهارشنبه در جلسه تفسیر هفتگی قرآن خود در محل مهدیه مشهد در پاسخ به پرسشهای حاضران درباره سخنان اخیر یكی از نمایندگان تهران در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: رهبری ولی است و خبرگان مُوَلّی علیه هستند و وقتی او ولی من است چه طور بر عملكردش نظارت كنم؟

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نظارت خبرگان بر بقای شرایط رهبری است، نه نظارت بر عملكرد رهبر و خبرگان بر دفتر رهبری و دستگاههای زیر نظر ایشان نظارتی ندارند.

علم الهدی تصریح كرد: افرادی كه چنین مسایلی را مطرح می كنند فقه بلد نیستند و نمی دانند كه مسایل دموكراسی لیبرال یك چیز است و اسلام موضوعی دیگر است .

امام جمعه مشهد با اشاره به مخالفت برخی افراد با ادامه حصر سران فتنه گفت: دادستان بر اساس مصالح سیاسی حكم به بازداشت این افراد داده است ، چون آقایانی كه از دفاع از اینها دم می زنند به قضاوت دستگاه قضا راضی نخواهند شد .

آیت الله علم الهدی به وقایع پس از انتخابات سال ۸۸ اشاره و تاكید كرد: بررسی ادعای تقلب در انتخابات در نظام جمهوری اسلامی راهكار دارد و آن ارجاع ادعا به شورای نگهبان است .

وی افزود: در انتخابات ۸۸ نیز به مدعیان تقلب در انتخابات گفته شد كه از طریق راهكار قانونی ، اعتراض خود را پیگیری كنند اما آنها قبول نكردند و از نظام تقاضای ابطال انتخابات داشتند.

امام جمعه مشهد این تقاضا را زیاده خواهی در حقوق دانست و تصریح كرد: زیاده خواهی در حقوق ، ‘بغی’ است و حكم ‘باغی’ حكم محارب است.

آیت الله علم الهدی گفت: در ۲۵ خرداد ۸۸ پس از راهپیمایی معترضان به نتایج انتخابات حدود ۲۳ تن كشته شدند و چون مباشر این قتل ها معلوم نشد ، پس مسبب قتل در حكم قاتل است و مسبب قتل كسی است كه اعلامیه داده و به راهپیمایی غیر قانونی دعوت كرده است .

وی افزود: سران فتنه بعد از ۲۵ خرداد ۸۸ نیز با حمایت بی بی سی و فیس بوك و توئیتر ، اردوكشی خیابانی خود را ادامه دادند تا جایی كه كار به سر دادن شعار ‘نه غزه ، نه لبنان’ در روز قدس ، پاره كردن عكس امام (ره) و آتش زدن عزاخانه امام حسین(ع) كشیده شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: موسوی هیچ گاه نگفت كه این كارها به من مربوط نیست ، لذا او متهم است و دادستان طبق قانون حق دارد كه او را بازداشت كند و هیچ قانونی در كشور دادستان را در تعیین زمان بازداشت محدود نكرده كه متهم را یك روز یا دو روز یا یك سال نگه دارد.

آیت الله علم الهدی تاكید كرد: دادستان به جای آنكه این افراد را در زندان نگهداری كند ، حكم به نگهداری آنها در منزلشان داده و این افراد كنار دریا و ییلاق تابستانشان برقرار است ، با محافظ می آیند و با محافظ می روند و رهبری در این حكم هیچ دخالتی ندارد و آن را به قانون واگذار كرده است.

امام جمعه مشهد گفت: ما قائل به معصومیت ولی فقیه نیستیم ، اما حق نداریم هر تصمیم ایشان را كه درست نمی دانیم بگوئیم اشتباه است، چون ولی فقیه ، حكیم، حافظا لدینه و مخالف لهواه و مطیعا لامر مولاه است و همه جوانب امور را در تصمیم گیری رعایت می كند و مشورت می گیرد.

آیت الله علم الهدی افزود: ولی فقیه موید از جانب امام زمان (عج) است و آیا امام زمان(عج) ، جامعه اسلامی را تحویل آقایی می دهند كه بعد یك ‘ابوالیلغوزی’ از گوشه ای بیاید و بگوید او اشتباه می كند؟

وی با بیان اینكه امام خمینی(ره) ولایت فقیه را همان ولایت رسول الله می دانند گفت: از این رو مقابله با ولی فقیه و رویارویی با او ، مبارزه و رویارویی با شخص پیغمبر است ، حتی اگر برخورد كننده مسلمان و شیعه و معتقد به وحی و امامت ونبوت باشد.

امام جمعه مشهد افزود:دشمنان به این نتیجه رسیده اند كه انقلاب و نظام را تا زمانی كه ولایت هست نمی توانند از بین ببرند و راه از بین بردن ولایت استفاده از جریانهای داخلی است.

آیت الله علم الهدی در عین حال تاكید كرد: برخورد فیزیكی و اجرایی با طرفداران فتنه درست نیست و وظیفه ما این است كه برخورد فكری و منطقی داشته باشیم و موقعیت فكری و بینشی خود را نشان دهیم ، اما اگر كسانی توطئه كنند باید با آنها برخورد كرد.

یارپاق لار :


Powerd By : ARZUBLOG.COM