/rss" />
موران
رصد و نقد ،دفاع از حقانیت و آبادانی
مجموع نمایندگان : ۲۴۶  نفر
 تعداد  رای موافق : ۱۸۲ رای
 تعداد رای مخالف: ۳۶ رای
 تعداد رای ممتنع: ۶  را ی

وقتی می خواهی که جلوی نفوذ حیوانی را به مزرعه ای  بگیری ، دنبال روزنه هایی از دیوار مزرعه می گردی ،  تا مسدودش کنی ، با هر چیزی که باشد ، این سورخ ، این دروازه هجوم حیوانات را بگیری  تا نتوانند آسیبی به مزرعه بزنند.
فروشندگان مواد مخدر   همین حیوانات  وحشی اند ، همین انگل های جامعه اند. یکی از این انگل ها می تواند هزاران  نفر را به کام اعتیاد بکشاند.  هر گرم مواد مخدر ، هر پک از این دود خانمانسوز که  به ریه ی معتاد وارد می شود ، در واقع  آجری از خانه و کاشانه او را متلاشی می کند. اعتماد به نفس او را می خشکاند . راه  فلاکت و  ویرانی  را هموار و خانواده را متلاشی می کند.
بحث در مورد تاثیرات مواد مخدر( از هر نوعی که فکرش را بکنید ) آنقدر عمیق هست که با چند پاراگراف نوشته نمی توان  عمق فاجعه را نشان داد.
ولی سعی میکنیم تا روزنه ای از این فلاکت را به شما نشان دهیم ...

 1)
 فروش و حمل برخی از مواد کدئین دار  که در کشور به وفور یافت می شود و  مانند نقل و نبات  در داروخانه ها توزیع می شود در بسیاری از کشور های دنیا ممنوع بوده و مجازات دارد.

فروش هر گرم از مواد مخدر  در کشور های جهان مجازات سنگینی  دارد .

2)

فقر دلیل خوبی برای توجیه اشتباه و ضربه زدن به زندگی دیگران و فلج کردن جامعه و  ترویج بی بندو باری ( به عنوان یکی از عوامل  دزدی و فحشا  و ...  هزاران ...) دیگر نیست.
شخص فقیر نمی تواند  به بهانه اینکه  فقیر هست  هستی دیگران را بر باد دهد . شخصی که مواد مخدر می فروشد  در برابر همه  تاثیرات حاصل از همین مواد   بر افراد معتاد که مواد فروخته  و  بر اثرات همین مواد در زندگی آنها  و خانواده شان ، اینده آنها  مسئول است و  باید پاسخگو باشد .

فروش  مواد  رابطه یک طرفه نیست که هر وقت خواستیم فروشنده را معاف کنیم . این معادله طرف دومی هم دارد که نباید نسبت به آن با بی عدالتی رفتار شود.

فروش مواد = بر باد رفتن همه زندگی فرد معتاد و تاثیرات  بدون بر گشت  بر خانواد ه او=

 =  سست کردن پایه های جامعه = سست شدن بنیان های ایدیولوژی کشور = تبلیغ چهره ای زشت و و طرفدار  انتشار مواد افیونی  از کشورمان

   نمایندگان می گویند که قوانین فعلی مبارزه با مواد مخدر  کارایی لازم در امر  مبارزه با  مواد مخدر و لابد انتشار آن  و گسترش مصرف مواد مخد ر نداشته  و بهتر است که قید  مجازات اعدام را نگیریم و به جای آن   سقف  مجازات سنیگین برای فروشنده های مواد مخدر  را به صد کیلو افزایش دهیم تا  کسی بی جهت اعدام نشود ...
 ... مثلا وقتی کسی را به جرم ومواد مخدر اعدام می کنیم بر خانواده اش بی عدالتی و ضلم می شود !!!!
فرزند اعدامی در جامعه نمی تواند استخدام شود !!!
 خانواده او متلاشی می شود !!!
چه بسا  کسی که اعدام شده ، اصلا از  روی فقر  به این کار روی آورده و  فرد دیگر یا عامل اصلی متواری شده است!!!!

اما از جهت دیگر ...
همین حاج آقایی که دیشب  در برنامه بعد از خبر شبکه دو صحبت می کرد : می گفت که  این که فردی معتاد می شود ،  مقصر خانواده است . طوری از تقصیر خانواده حرف می زد  که انگار  همین  خویشاوند نزدیک همین حاج آقا را قرار است به جرم توزیع مواد مخدر و   مواد افیونی اعدام کنند.
این موضوع و نیت نمایندگان اصلی طراح  این مصوبه در مجلس نیازمند بررسی دقیق هست.

***
هر چقدر که به این استدلال ها ی نمایندگان بیشتر فکر می کنم . بیشتر به این نتیجه می رسم که باید  این نمایندگان  رابطه خودشان را با این مجرمین  مشخص کنند.
صد کیلو مواد مخدر  مواد کمی نیست . همین مواد اگر در  یک منطقه پخش شود که در بسیاری از  مناطق از جمله شهر کوچک خودمان پخش می شود ، خانواده های زیادی را نابود می کند.
نمایندگان   سهوا یا عمدا  با این طرح به وجهه نظام اسلامی را در جهان  ضربه می زنند.

به هوش باشید این نفوذ نرم  برای ضربه زدن به  جمهوری اسلامی ایران است .

***
 این مصوبه  بعد از بیمه کردن کولیان و قاچاقیان  کرد کشور  دومین مصوبه ی خطرناک است .که به نام دفاع از انقلاب و عدالت و از بدنه نظام عملی می شود.
در بحث بیمه کردن کولی ها هم بهتر بود که بازارچه ای در آن منطقه تشکیل شود و به  اهالی کارت سبز  تردد داده و  در بهترین حالت  حق گمرگ طرف ایرانی حذف شود . نه اینکه  آنها را به انجام این کار  تشویق کنند.
قاچاق ، قاچاق هست .
هر  کالایی که از مبادی غیر رسمی و غیر از گمرک وارد کشور می شود ، قاچاق محسوب می شود.
لطفا  بیش از این آبروی مجلس را نبرید .


***
 سخن آخر :
 نمایندگان در باره این طرح و طرح قبلی  بیمه کردن کولی ها بیشتر دقت کنند. غربی ها هیچوقت  اشتباهات مسلمانان را نکوهش نمی کنند .. آنها آنقدر بر این اشتباه ، حماسه سرایی می کنند تا  به یک فاجعه تبدیل شود.

درست مانند فاجعه  کنترل جمعیتی کشور .
 که برخی نمایندگان  آنرا توطئه آمریکا نامیدند . ولی این کار  بدست همین مسئولین کشور خودمان انجام شدو بسیاری به آن به به و چه چه گفتند.

***

یارپاق لار :


Powerd By : ARZUBLOG.COM